Narodna kuhinja

NARODNA KUHINJA VALJEVO

A  P  E  L    D  O  B  R  O  N  A  M  E  R  N  I  M  A

„Ima nas toliko da niko ne bi smeo da bude gladan” (Duško Radović)

U Valjevu ima oko hiljadu ljudi koji sebi ne mogu da priušte nijedan topli obrok dnevno. I još par hiljada onih koji su više gladni nego siti. Svi su deo „armije” od 700 hiljada siromašnih u Srbiji, zemlji u kojoj 150 hiljada dece gladuje. Najveći deo tih nesrećnih ljudi nemaju gotovo nikakvu šansu da se sami izbore sa očajnom pozicijom u kojoj se nalaze.

Članovi Rotary cluba Valjevo, kao dela velike medjunarodne nevladine organizacije Rotary International koja se prvenstveno bavi humanitarnim radom, odlučili su da pokrenu inicijativu kako bi pomogli svojim sugradjanima. U saradnji sa Crvenim krstom Valjeva i ovdašnjim Centrom za socijalni rad, organizovali su i finansiraju narodnu kuhinju za 100 korisnika. Podela obroka počela je 15. januara 2010. godine na više lokacija, u nekoliko mesnih zajednica. I Grad Valjevo finansira narodnu kuhinju za 250 gradjana. Sve ukupno 350 ljudi – dobro, ali nedovoljno. Ima još mnogo gladnih. Ovoj ideji priključio se i Biznis klub Valjevskih privrednika kao i mnogi pojedinci.

Mi smo odlučili da pomognemo, pozivamo i Vas da pomognete! Da smanjimo broj onih koji zive na granici gladi ili su je već prešli. Pokažimo solidarnost sa najugroženijima, baš u vreme krize i narastajućeg siromaštva!

Pozivamo Vas da pomognete akciju fond za narodnu kuhinju, da u narodnoj kuhinji svoj obrok dobiju svi kojima je preko potreban. I sve do onog dana kada narodna kuhinja više nikome neće biti potrebna.

Svoj doprinos akciji možete dati uplatom novca na tekući račun broj  170-9404-29

Crveni krst Valjevo, sa pozivom na broj 7004-2010 kod Uni Credit banke, koji je otvoren specijalno za „Fond za narodnu kuhinju“ i samo za ta sredstva služi. Donacija može biti i u namirnicama neophodnim za pripremanje obroka.

Detaljnije  informacije  dobićete  pozivom  na  telefon  Crvenog  krsta broj

064 15-42-602 osoba za kontakt Miroslav Đukić.