Rotari klub Valjevo učestvovao u čišćenju Divčibara

Rotari klub Valjevo zajedno sa Rotari klubom Beograd Metropoliten i u saradnji sa Univerzitetom „Singidunum“ iz Valjeva, Društvom istraživača „Vladimir Mandić Manda“ iz Valjeva, Udruženjem građana Divčibare i drugim privrednicima sa Divčibara, je organizovalo ekološku akciju čišćenja delova Divčibara na kojima je prepoznato da postoje deponije đubreta.

Više od 70 učesnika je očistilo čuveni i posećeni vidikovac Paljba, prostor oko vojne česme ispod Kraljevog stola, planinarsku stazu ka Ljutom kršu i više lokacija u centru Divčibara. Ovom prilikom je skupljeno više od 30m3 đubreta u više stotina plastičnih džakova koje JKP „Vidrak“ odneo na deponiju.

Rotari klub Valjevo ovom akcijom poziva sve ljubitelje prirode i Divčibara da se svakodnevno pridruže ovakvim akcijama i da malim ličnim iprimerom i doprinosom učinimo naše mesto i našu prirodu lepšim i čistijim mestom.

Zahvaljujemo se na pomoći svim mladim ljudima sa Univerziteta Singidunum i iz Društva istraživača, firmi Europrom iz Valjeva na pomoći oko hrane i ručka za učesnike, takođe JKP „Vidrak“ na logističkoj podršci, ali i privatnim kompanijama ABC-test iz Valjeva i Divčibare Ski resortu – skijalište „Crni vrh“.