Slobodan Đukić Đule (1941-2019)

Valjevo – U Valjevu je danas posle duže bolesti preminuo Slobodan Đukić, nekadašnji predsednik opštine Valjevo, bivši zamenik ministra u Ministarstvu za turizam i jedan od osnivača Rotari kluba Valjevo. Bio jedan od najuglednijih Valjevaca u poslednjih nekoliko decenija.

Slobodan Đukić (foto: Đorđe Đoković / kolubarske.rs)

Slobodan Đukić, po struci diplomirani inženjer šumarstva, rođen je u Beogradu 1941. godine. Završio je Šumarski fakultet u Beogradu i poslovnu karijeru započeo kao inženjer u valjevskoj „Eroziji”, čiji je direktor bio od 1974. do 1984. godine. Narednih pet godina bio je sekretar samoupravnih interesnih zajednica, da bi od 1989. do 1992. obavljao dužnost predsednika opštine Valjevo. Nakon toga je vodio privatnu firmu „Dateks”, a od 2000. do 2001. bio zamenik ministra u Ministarstvu za turizam i od 2001. do 2004. godine pomoćnik ministra u Ministarstvu trgovine, turizma i usluga.

Jedan je od osnivača i pionira Nove demokratije – Pokreta za Valjevo, učestvovao je u osnivanju Moderne galerije Valjevo, u organizovanju prenosa moštiju vladike Nikolaja Velimirovića iz SAD u Lelić kod Valjeva, bio pokretač i akter mnogih aktivnosti koje su znatno doprinele podizanju ugleda grada na Kolubari. Bio je jedan od osnivača Rotari kluba Valjevo, dugogodišnji član, a nakon toga i počasni član kluba.

Komemoracija povodom smrti Slobodana Đukića zakazana je za subotu, 12. januar, u 10.30 sati, u Velikoj sali Skupštine grada Valjeva. Istog dana u 11.30 je opelo u Hramu Hristovog Vaskrsenja, a sahrana u 13 sati na Novom groblju u Valjevu.