Brankovina 2012

Povodom primopredaje predsedničkih dužnosti u rotari klubovima Srbije koja se po rotarijanskim pravilima obavlja svake godine u junu, Rotari klub Valjevo, zajedno sa drugim rotari klubovima, tradicionalno organizuje svečanu primopredaju u Brankovini kod Valjeva.

Brankovina je mesto iz koga potiču najveća srpska imena: pesnikinja Desanka Maksimović, kao i čuvena porodica Nenadović, čiji su članovi bili znameniti srpski pisci, prosvetitelji, državnici, vojskovodje…

Čin primopredaje, kao i rotarijansko druženje, organizovaćemo u blizini stare crkve i Desankine škole, 30. juna 2012.  godine (subota), po sledećem rasporedu:

• 10,30 – 11,00 – dolazak gostiju;
  • 11.00 – 12.00 – obilazak i upoznavanje sa kulturno-istorijskim znamenitostima turističkog kompleksa u Brankovini;
  • 12.00 – 12.30 – svečana primopredaja predsedničkih dužnosti rotari klubova Srbije;
  • 12.30 – 14.00- aukcija/humanitarna aktivnost i druzenje
  • 14.00 – 16.00 – rucak (kotlić, roštilj)

Pored članova rotari klubova iz Srbije pozvani su kao gosti i članovi diplomatskog kora i predstavnici stranih donatorskih organizacija.

S obzirom da je ova svečanost prilika za naše porodično rotarijansko druženje, voleli bismo da naši gosti budu, u što većem broju, i deca naših pozvanih prijatelja.

Potrebno je dolazak potvrditi  do 15. juna 2012. god, na email: info@rotaryvaljevo.org.rs.

Kotizacija iznosi 2000,00 din po osobi (za decu nema kotizacija). Kotizacija pokriva troskove hrane, pića, muzike i zabavnog programa.