Oprema za Društvo istraživača, januar 2009

Rotari klub Valjevo je sa Rotari klubovima iz Kler Morana (Francuska) i Lomeline (Italija) je obezbedio opremu za Društvo istraživača “Vladimir Mandić Manda”  i donaciju vrednu 12.000 američkih dolara. Donacija obuhvata najneophodniju opremu za rad istraživača, savremene  računare, uređaje za prezentaciju projekata, sredstva za aktivnosti atronomske grupe (teleskop), kao i opremu za speleološka istraživanja i spašavanje iz speleoloških objekata.

Rotari klub Valjevo je ovom prilikom rekao da izuzetno ceni aktivnosti mladih ljudi iz Društva istraživača, kao i njihov sveobuhvatni društveni, socijalni i pedagoški uticaj na mlade ljude iz Valjeva i okruženja.

Konferencija za štampu se održala u novoj “Istraživačkoj kući”, koja polako dobija obrise svog završetka.