Promocija knjige “Maratonac” Gorana Nikolića i donacija računara

Rotari klub Valjevo organizuje u ponedeljak 17. septembra u sali Bioskopa 85 (Centar za kulturu Valjevo) promociju knjige „Maratonac” i dokumentarnog filma „Otvorenih očiju” posvećenih vrednom sportskom poduhvatu Gorana Nikolića, slabovidog sportiste iz Kragujevca, koji je uz pomoć rotarijanaca i prijatelja u poslednjem kvartalu 2016. godine istrčao 55 uzastopnih maratonskih trka za 55 dana.

Ovaj kulturni događaj ima i humanitarni karakter. Članovi rotari kluba i njihovi
prijatelji prikupljaće pomoć za razvoj sporta osoba sa invaliditetom, posebno
Paraolimpijskog kluba „Junior“ iz Kragujevca, čiji je član i Goran Nikolić. Svaki
darodavac na poklon će dobiti primerak knjige „Maratonac“, koja je upravo izašla iz štampe.

U sklopu medjunarodnog rotarijanskog projekta „100 za 100”, Rotari klub Valjevo istog dana na istom mestu organizuje i uručenje donacija od deset modernih desk-top računara za osnovnu školu u Donjim Leskovicama, kao i, u saradnji sa Rotari E-klubom, deset računara za osnovnu školu na Stavama.