Računari za Poljoprivrednu školu u Valjevu

Poljoprivredna škola sa domom učenika Valjevo dobila je šest računara kao donaciju Rotari distrikta 2483 Srbija i Crna Gora i Rotari kluba Valjevo, povodom 114. godišnjice Rotari Internacionala i 90 godina od nastanka Rotarija u Srbiji. Po predlogu Ministarstva prosvete, donacija valjevskoj obrazovnoj instituciji dodeljena je za postignute rezultate u afirmaciji obrazovanja i razvoju preduzetničkog duha. Ova donacija je deo šireg projekta „Za lepšu školu”, koji Rotari distrikt 2483 realizuje u saradnji sa Ministarstvom prosvete i društveno odgovornim kompanijama, sve sa ciljem da škole u Srbiji budu što bolje opremljene i da se pomognu talentovani đaci i studenti.

Povodom donacije, predstavnici Rotari kluba Valjevo, predsednik Dragan Djurdjević i članovi Vigor Majić, Srđan Janev i Slobodan Ćirić, posetili su Poljoprivrednu školu sa domom učenika Valjevo, gde im je domaćin bio direktor Milan Gajić sa saradnicima.

– Posebno nas raduje što su Ministarstvo prosvete i Rotari distrikt prepoznali preduzetničke ideje i preduzetništvo koje se neguje u ovoj školi. Imajući u vidu računar kao nastavno sredstvo, ova donacija nam mnogo znači bez obzira na broj računara koje naša škola već poseduje, utoliko pre što se skoro sva teoretska i dobar deo praktične nastave obavlja uz pomoć računara i drugih elektronskih uređaja – istakao je direktor Milan Gajić, dodavši da će rotarijanska donacija sigurno doprineti još boljem radu škole.