Računarska oprema za školu “Andra Savčić”

U sklopu akcije “Sto za sto” Rotari distrikta 2483, koja osim nove podrazumeva i poklanjanje polovne računarske opreme školama u Srbiji, valjevska firma “Enel” vlasnika Radiše Srećkovića, našeg istaknutog člana Rotari kluba Valjevo, realizovala je vrednu donaciju Osnovnoj školi “Andra Savčić” u Valjevu. Ova obrazovna institucija dobila je na poklon dva desk top računara sa monitorima, jedan laptop računar i jedan projektor. Oprema je polovna, ali u sasvim dobrom stanju i biće odmah iskorišćena za unapređenje nastavnog procesa.

Direktor škole Zoran Simić je rekao ovom prilikom da će laptop i projektor biće postavljeni u kabinetu srpskog jezika, dok će desk top računari naći svoje mesto u učionicama dva razreda.

Ova donacija nam mnogo znači, jer nastojimo da u svaku učionicu uvedemo internet. On sada postoji u 80 odsto učionica, ostalo ih je još pet u koje bi trebalo da bude uveden. Računari će nam biti od velike koristi i kad budu uvedeni elektronski dnevnici. Projektore koje već imamo stalno “selimo” iz učionice u učionicu, tako da će ovaj koji smo dobili dobro doći da se ta “seljenja” smanje“ – izjavio je direktor Simić, uputivši zahvalnost firmi “Enel” i našem rotarijancu Radiši Srećkoviću.

Valjevska kompanija “Enel”, jedan od ovdašnjih lidera u oblasti industrijske automatike, već 24 godine uspešno posluje na lokalnom i tržištu cele Srbije.