Tradicionalno godišnje okupljanje Rotarijanaca

Nagrade za učenice Valjevske gimnazije

Kao i svake godine krajem juna, Rotari klub Valjevo je i ove organizovao tradicionalno okupljanje i druženje rotarijanaca iz više prijateljskih klubova, uz primopredaju dužnosti predsednika i sekretara. Za razliku od dosadašnjih skupova koji su bili priređivani u Brankovini, ove godine, prošle subote, rotarijanci iz više klubova iz Beograda, Šapca, Loznice i domaćina Valjeva okupili su se u Šušeoci u poljoprivrednom turističkom domaćinstvu „Eko impuls”.

Dužnost predsednika Rotari kluba Valjevo na kraju rotarijanske godine predao je Dušan Stanić, advokat, a novi predsednik ove organizacije od 1. jula, u predstojećem jednogodišnjem mandatu, biće Dragan Đurđević, profesor Valjevske gimnazije. Sekretar kluba biće David Maksimović, arhitekta. Obavljena je primopredaja dužnosti predsednika i u Rotarakt klubu Valjevo koji okuplja mlade, obrazovane, talentovane ljude, buduće kandidate za članove Rotari kluba. Dosadašnju predsednicu Rotarakt kluba Nataliju DŽagić, nasledila je Ana Urošević.

Rotari klub Valjevo je na ovoj svečanosti nastavio i sa tradicijom novčanog nagrađivanja najboljih učenika jedne od valjevskih srednjih škola, akcijom koja traje već šest godina. Ovogodišnje dobitnice nagrada su Đurđija Marjanović i Sofija Janevski, učenice Valjevske gimnazije. U njihovo ime i u ime Gimnazije na nagradama je zahvalio Predrag Jevtić, direktor škole.

U proteklih godinu dana valjevski rotarijanci uspešno su realizovali ili učestvovali u ralizaciji više više projekata, od nastavka akcije „Robotom do znanja i veština”, preko obezbeđivanja računarske opreme za škole, do nabavke sadnica i sadnje drvoreda u dvorištu nove osnovne škole u Brđanima i drugih akcija.

Mediji o godišnjem okupljanju: